Historia New Slavia

hotel-slavia-miedzyzdrojeNew Slavia jest apartamentowcem który powstał na bazie dawnego Hotelu Slavia. Znajduje się w bardzo atrakcyjnej częsci Międzyzdrojów, tuż przy szerokiej piaszczystej plaży- oddalony od niej zaledwie 50 metrów.

Dawny Hotel Slavia wchodził w skład sieci Orbitur, był określany jako Kompleks Kongresowy. W ofercie Hotelu można było wyczytać:

Obiekt wchodzący w skład Kompleksu Kongresowego, usytuowany jest na nadmorskiej promenadzie około 50 metrów od centrum, w spokojnym zakątku Międzyzdrojów jako jeden z ostatnich, przy wejściu do Wolińskiego Parku Narodowego i na plażę (600 m). Położenie umożliwia sporządzenie programu pobytu, obfitego w wielu zajęć na świeżym powietrzu w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu (w parku i na plaży lub na zieleńcach przed hotelem). Odległość od plaży wynosi zaledwie 60 m.
 

Do dyspozycji gości oddane było 80 pokojów, każdy z węzłem sanitarny, telewizją, radiem oraz balkonem z widokiem na może. Hotel wyposażony był również  sale konferencyjną o powierzchni 1400 m2, co w latach 90 powodowało że był jednym z największych takich ośrodków w Polsce. Oferta hotelu była bardzo bogata, goście mogli skorzystać z restauracji, kawiarni, bilarda, wypożyczalni rowerów, siłowni, tenisa stołowego oraz solarium.

Hotel Slavia był ikoną dawnych Międzyzdrojów. Można by powiedzieć, że czas ten przeminął, gdyby

Powstała New Slavia

DCIM100MEDIA

Apartamentowiec New Slavia powstał na bazie dawnego hotelu. Budynek przechodzi gruntowną renowację i przebudowę. Nadal mieści się w nim około 80 pokojów, które obecnie nazywane są Apartamentami ponieważ ich znacznie wzrósł w porównaniu do dawnych pokojów hotelowych.

Apartamentami zarządzają prywatni inwestorzy, którzy dbają o wygodę i komfort swoich gości. W dzisiejszych czasach nie można pozwolić sobie na półśrodki- pokoje są gruntowanie odnowione, modnie wyposażone i nadal posiadają fenomenalny widok na Morze Bałtyckie.

9W chwili obecnej odnowiona jest elewacja z dwóch stron, w najbliższym czasie odnowiona zostanie elewacja pozostałych dwóch ścian budynku i wymienione zostaną windy i odświeżone korytarze. Budynek nadal jest w fazie przemian- na szczęście dla gości, prace prowadzone są tylko poza sezonem letnim, więc wczasowicze nie muszą się obawiać hałasów zza ściany. Jako, że właścicielami pokojów są inwestorzy prywatni, każdy z nich jest wyposażony i urządzony wg. gustu właściciela. Niektóre pokoje pamiętają jeszcze poprzednią epokę, inne są nowoczesne i zadbane.

Polecamy Państwu Apartament Slavia, położony na 2 piętrze, z widokiem na morze i zachód słońca. Apartament jest świeżo odnowiony, kompletnie wyposażony i bardzo komfortowy.

Międzyzdroje pięknieją z dnia na dzień, miasto doba o jego wygląd, dba o atrakcyjny wizerunek i atrakcję dla wczasowiczów odwiedzających ten piękny kurort w leci. W Międzyzdrojach dużo się dzieje, organizowane są liczne koncerty, pikniki rodzinne, eventy oraz słynny festiwal gwiazd. Nie można się nudzić w Międzyzdrojach. Piękna piaszczysta plaża, klify oraz niezapomniane widoki plasują Międzyzdroje w czołówce Bałtyckich Kurortów. Ogromnym atutem, o czym niewiele osób zdaje sobie sprawę jest temperatura wody. Położenie Międzyzdrojów w zatoce między Świnoujściem a Wisełką powodują, że woda tutaj zawsze jest cieplejsza niż w innych pobliskich miejscowościach. W środku sezonu liczne prądy mielą wodę i przepychają z głębi moża do lądu- powodując ogromne ochłodzenie wody, zdarza się nawet, że ratownicy zakazują kąpieli bojąc się o szok termiczny. Stan ten nie trwa długo- lecz jeśli przypadnie akurat na Twój turnus- możesz być dość niezadowolony z mroźnych kąpieli. Taka sytuacja nie występuje w Międzyzdrojach- notujemy jedna z najwyższych temperatur wody w sezonie z pośród wszystkich kurortów nad Bałtykiem.

Myślę, że nie trzeba przekonywać nikogo co do wypoczynku nad pięknym Polskim Bałtykiem 🙂